KREW W SPERMIE

KREW W SPERMIE
5 (100%) 4 głosy

Skoro tutaj jesteś, najprawdopodobniej zauważyłeś w swojej spermie krew. Na ogół świadczy to, o zakażeniu chorobą weneryczną, choć może to oznaczać także, urazi mechaniczny. Krew w spermie najczęściej jest przyczyną zapalenia prostaty, jąder, najądrzy, raka lub np. kiły, rzeżączki, chlamydiozy czy opryszczki. 

Bez wątpienia najgorszym wyrokiem okazać może się zakażenie kiłą. Zakażenie odbywa się przez skórę bądź nieuszkodzone błony śluzowe. Schorzenie powodowane jest przez bakterię zwaną krętkiem bladym. Po 3-9 tygodniach od momentu zakażenia pokazuje się pojedyncze owrzodzenie, przyjmujące kształt owalny. Ustępuje po 3 tygodniach. Potem pojawiają się bóle węzłów chłonnych, gorączka, osłabienie. Niedługo potem wyskakuje wysypka, a z owrzodzeń poczyna sączyć się płyn surowiczy. Czasami pojawia się też krew w spermie i moczu. Dobrze wiedzieć, że są to jedynie wczesne objawy choroby. Najgorsze są te późne, gdyż dotyczą układu kostno-stawowego, oczów, skóry i układu nerwowego. Nieleczona kiła może powodować paraliż, problemy neurologiczne, uszkodzenie stawów, prowadzące do stałego kalectwa i ostatecznie, śmierć.

Inną przyczyną krwi w spermie może okazać się rzeżączka (tryper). U mężczyzn pojawia się ropny wyciek z cewki moczowej, ból w trakcie stosunku płciowego oraz krew w spermie. U kobiet są to serowate, cuchnące upławy, zaburzenie cyklu miesiączkowego i obfite menstruacje. Nieleczona powoduje zapalenia, powstawanie ropni, zapalenie przydatków, zapalenie narządów miednicy mniejszej, co prowadzi do raka i niepłodności. Rzeżączka powoduje też zmiany narządów odległych np. w sercu, stawach i wątrobie. 

Więcej: https://drwenerolog.pl/objawy/krew-w-nasieniu/

Krew w spermie powstać może też jako skutek chlamydiozy. Ta choroba na ogół przebiega bez wyraźnych objawów. Krew w spermie pojawia się sporadycznie, czasem pojawiają się etapy gorączki i zmęczenia. Poza tym nie ma konkretnych objawów. Niekiedy występują bóle w podbrzuszu.

Opryszczka narządów płciowych pojawia się w okolicach płciowych, na żołędzi, trzonie penisa, w kroczu, czasami na ustach, rękach, palcach.

Najbardziej niebagatelną przyczyną krwi w spermie jest rak. Wiedz, że jeśli krew ze zmutowanymi komórkami nowotworowymi pojawia się w spermie, to nie rokuje to dobrze na przyszłość. Zmutowane komórki przerzutują bardzo szybko i niczym chwast rozprzestrzeniają się po całym organizmie. Ich nośnikiem jest właśnie krew. Każda komórka nowotworowa jest potencjalnie nieśmiertelna i może szybko zasiedlić się w innym narządzie i tam tworzyć kolejną zmianę. Sytuacja, gdzie dostrzegasz krew we własnej spermie, nie jest sytuacją naturalną. Wiedz, że coś się dzieje. Niekoniecznie musi być to nowotwór, ale na pewno jest to odpowiedni moment, by odwiedzić lekarza i wykonać specjalistyczne badania na obecność patogenów, stanów zapalnych i obecności komórek nowotworowych. Polecamy zatem, udać się do lekarza specjalisty – ginekologa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

77 + = 80